Filtruj:

Jak szybciej schudnąć?

Temat odchudzania i dbania o sylwetkę wraca jak bumerang na początku stycznia oraz w okolicach kwietnia/maja wraz z wydłużającym się dniem. Liczymy na to, że w 2-3 miesiące doszlifujemy formę, o którą ostatnim razem dbaliśmy jakiś rok temu, kiedy przygotowywaliśmy się na poprzednie wakacje.

W tym wpisie nie doradzę Ci jak schudnąć 10 kilogramów w 2 miesiące (ponieważ nie ma to nic wspólnego ze zdrowiem czy nawet skutecznym odchudzaniem), ale podpowiem jak systematycznie robić postępy w kształtowaniu swojej sylwetki.

Czynnikiem, który stopniowo, ale skutecznie będzie podwyższał Twoją formę jest robienie rzeczy trudnych. Rzeczy, które będą wymagały z pewnością dodatkowego wysiłku, wzmożonego zaangażowania oraz podejmowania niepopularnych decyzji. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że robienie rzeczy trudnych spowodowało, że znajdujesz się w takim miejscu w swoim życiu jakim jesteś teraz.

Czy trudne było dla Ciebie:

  • chodzenie do szkoły
  • zdawanie testów, matury czy egzaminów na studiach
  • pisanie prac dyplomowych
  • robienie studiów podyplomowych, podczas gdy reszta Twoich znajomych weekendy spędzała troszkę inaczej
  • zdawanie egzaminu na prawo jazdy
  • awansowanie w pracy
  • rodzenie dzieci
  • nauczenie się języka obcego

Wszystkie te czynności mają  jeden wspólny mianownik – były kiedyś dla Ciebie trudne i wymagały podjęcia większego wysiłku, ale teraz ponieważ masz to już za sobą, Twoje życie stało się prostsze.

Urodzenie dziecka, czy to ze znieczulaniem czy bez, czy naturalnie czy przez cesarskie cięcie wymagało od Ciebie (o ile jesteś mamą) ponadprzeciętnego wysiłku, ale dzięki temu jesteś teraz w zupełnie innym miejscu w swoim życiu.

Dla mnie niesamowicie trudnym i niekomfortowym przeżyciem było zdanie egzaminu na kierowcę. Egzamin maturalny to przy tym pikuś 🙂 Dzięki temu, że podjęłam się wtedy rzeczy trudnej, dziś mając prawo jazdy i samochód jestem kobietą niezależną, a moje życie stało się dużo łatwiejsze.

To wszystko możemy przełożyć na nasz zdrowy styl życia i podążanie do celu jakim jest zdrowie, atrakcyjny wygląd, wymarzona sylwetka lub ponadprzeciętna sprawność. Być może trudne jest dla Ciebie regularne uprawianie aktywności fizycznej, przygotowywanie zdrowego obiadu do pracy czy odmówienie sobie ulubionych słodyczy. Pamiętaj jednak, że zawsze wtedy kiedy pokonujesz tę trudność, szybciej zbliżasz się do celu.

Podejmowanie popularnych decyzji i robienie wyłącznie rzeczy łatwych doprowadzi Cię do miejsca, gdzie znajduje się większość ludzi. Jeśli chcesz osiągać rzeczy, które nie są dostępne dla wszystkich musisz wybrać drogę, której nie wybierają wszyscy – drogę która wymaga podejmowania wyzwań, zgodnie z zasadą:

Żeby kiedyś było w życiu łatwo, teraz musi być trudno.

Jeżeli wolisz słuchać niż czytać, to mam dla Ciebie video na Youtube:

Podziel się artykułem:

[Sassy_Social_Share]