Filtruj:

T5M #5 – nogi i pośladki

Cześć, kiedy widzisz określenie T5M w moim poście, już wiesz o co chodzi. O krótkie pięciominutowe treningi, które od jakiegoś czasu proponuję najbardziej zabieganym. Mam nadzieję, że wykorzystałaś już któryś z nich, np. ten.

Dziś proponuję w ramach T5M trening nóg i pośladków. Zauważyłam, że oprócz treningów brzucha, to ćwiczenia na nogi i pośladki cieszą się największym powodzeniem.

Teraz, gdy kwestiami priorytetowymi jest bezpieczeństwo i zdrowie, wiem, że mogłaś zrezygnować z siłowni. To zrozumiałe, jeśli masz pod opieką małe dzieci lub opiekujesz się rodzicami lub dziadkami. Pamiętaj jednak, by w tym chaosie informacyjnym, w ogólnej panice nie zapomnieć, o tym, że aktywność fizyczna poprawia odporność. Zachęcam Cię zatem do skorzystania z mojej platformy treningowej, gdzie znajdziesz plan ćwiczeń aż na 8 tygodni.

Pośladki

Wróćmy jednak do dzisiejszego treningu z cyklu T5M. Potrenujemy pośladki – nie wiem, czy wiesz, ale praca siedząca bardzo źle wpływa na kształt naszego siedzenia i moc mięśni pośladkowych (wielkiego, średniego i małego). Ten pierwszy odpowiedzialny jest za postawę pionową, drugi za chodzenie, trzeci za odwodzenie uda i zginanie stawu biodrowego. Oczywiście, przedstawiam tę kwestię w dużym uproszczeniu. Jeśli zadbamy o mięśnie pośladków, unikniemy przykrych dolegliwości, np. wygięcia miednicy. W moim dzisiejszym T5M znajdziesz ćwiczenia kształtujące i wzmacniające tę część ciała.

Mocne pośladki
Wzmocnij mięśnie pośladków!

Nogi

Jeśli idzie o mięśnie nóg jest ich bardzo dużo. W zasadzie mięśnie pośladków to też mięśnie nóg. W dużym uproszczeniu umożliwiają one sprawne poruszanie się. Są odpowiedzialne za zginanie i prostowanie nóg, wykonywanie podskoków oraz utrzymanie prawidłowej postawy. Mięśnie Są najsilniejszą grupę mięśni w całym ludzkim organizmie. Ze względu na ich łączność z kośćmi i ze stawami są zdolne do przenoszenia dużych ciężarów. Jeśli masz zdrowe nogi, to jesteś szczęściarą!

Trening T5M #5

Na dzisiejszy trening składają się 4 ćwiczenia:

  • knee up;
  • side lunge;
  • backward lunge knee up;
  • side plan kick.

Wykonujemy je przez 30 sekund z przerwą 10 sekund systemem AMRAP na obie strony (czyli raz na jedną nogę, raz na drugą). Do ćwiczeń potrzebujemy tylko maty.

Zaangażuj się w pełni, a będziesz zadowolona z rezultatów.

Podziel się artykułem:

[Sassy_Social_Share]