Filtruj:

Skuteczny trening w domu

Bardzo często spotykam się ze stwierdzeniem, że trening w domu nie jest skuteczny. Bez sensu rozkładać matę na kwadrans. Znasz mnie i moje ćwiczenia, wiesz, że z 15 minut ćwiczeń sprawia, że leje się z Ciebie pot. Więc jak to, całe Twoje zaangażowanie i wysiłek poszły na marne? Bo przecież mówią: „trening przez 5 minut nic nie daje”. Albo: „Szkoda czasu na ćwiczenie w domu”.

Większość ludzi uważa, że trening w domu to zabawa. Rzecz przejściowa, bo przecież – koniec końców – pójdzie się na siłownię lub klubu fitness. jednak realia sprawiają (gdy to piszę, jesteśmy pogrążeni w izolacji), że to wyjście na siłownię odsuwa się mocno w czasie. To co? Lepiej leżeć do góry brzuchem, bo trening w domu nie jest skuteczny?

Fakty i mity

To bzdura. Są ludzie, którzy nienawidzą klubów fitness, a są w świetnej formie. Bo trenują w domu. I nie mają do tego żadnych super sprzętów! Nie ma znaczenia, gdzie wykonujesz trening. Ma znaczenie to, w jaki sposób go wykonujesz. Przynajmniej, w przypadku kobiet trening w domu jest równie skuteczny.

Jeśli jesteś na siłowni i przez pół godziny maszerujesz na bieżni, a potem przez godzinę bez ładu i składu korzystasz z maszyn – to wielce prawdopodobne, że zmarnowałaś czas. Intensywny trening w domu mógł dać Ci dużo więcej korzyści. Trening w domu wymaga jednak systematyczności – bo nawet najlepszy plan treningowy nie pomoże, jeśli się do niego nie stosujesz.

Systematyczność i konsekwencja

Należy wyrobić w sobie nawyk aktywności fizycznej. Trening skuteczny jest wówczas, gdy widzimy jego rezultaty. Wybieraj do niego takie ćwiczenia, które angażują dużo partii mięśni jednocześnie.

Pamiętaj, że nie ważne, gdzie robisz trening, ale jaki trening robisz. Wierzę, że przekonałam Cię do tego, że ćwicząc w domu jesteś w stanie osiągnąć swoje cele: związane z wagą, sylwetką, wytrzymałością, zdrowiem.

Jeśli chcesz ćwiczyć ze mną, to zachęcam Ci do skorzystania z platformy, którą stworzyłam. Tam znajdziesz 8 tygodniowy plan, w którym krok po kroku przeprowadzam Cię przez różnorodne ćwiczenia.

Więcej szczegółów w filmie.

Podziel się artykułem:

[Sassy_Social_Share]