Filtruj:

Plecy, ramiona, triceps – kolejne 5 minutek

Chociaż ostatnio skupiałam się na działaniu platformy treningowej, to dziś przychodzę do Was z ekspresowym , 5 minutowym, treningiem na plecy, ramiona i triceps.

Plecy

Treningi górnej części ciała są równie ważne, jak te na brzuch, pośladki i nogi. Przecież to właśnie w plecach leży trzon naszej stabilizacji: kręgosłup. Obok niego, w różnych pozycjach umieszczone są mięśnie zwane z angielskiego „core”, czyli mięśnie głębokie. Plecy, a w zasadzie mięśnie na nich umieszczone, budują gorset stabilizujący ludzkie ciało.

Ważnymi mięśniami, które znajdują się na plecach są mięsień wielodzielny grzbietu, prostownik grzbietu i najszerszy grzbietu. Oczywiście plecy mają dużo więcej mięśni. Wymieniłam tylko te, które należą do grupy zwanej core.

Kobiety mają bardzo często słabe plecy, gdyż czas poświęcają zwykle treningom brzucha. W ten sposób mają nie dość silne mięśnie ramion i pleców. Przez to traci na tym ich gorset siły. Oprócz tego zwykle mają słabszą niż reszta ciała obręcz barkową i ręce.

Ramiona

Ćwiczenia ramion nie tylko sprawią, że będą one miały ładny kształt, ale również będą sprzyjały korekcji postawy. Poprawi się też mobilność górnej części ciała. Wzmocnienie obręczy barkowej i poprawa jej motoryki pozwoli uniknąć bólu i urazów podczas treningów.

Mocne plecy, ładne ramiona, silny triceps – oto nasz cel

Triceps

Kiedy wiecie już, dlaczego należy wzmacniać mięśnie grzbietu i obręcz barkową, przedstawię Wam zasadność ćwiczeń tricepsu. W zasadzie wszyscy wiedzą, dlaczego trzeba robić bicki (je łatwo zlokalizować), ale nie wszyscy wiedzą gdzie leży triceps i dlaczego warto nad nim pracować.

Triceps zajmuje całą tylną powierzchnię ramienia i jest odpowiedzialny za mobilność w stawie ramienia i łokcia. To dzięki niemu człowiek może prostować i zginać rękę. Trening tego mięśnia oprócz mobilności poprawia jego kształt, wysmuklając ramiona.

Cel treningu

Z powyższego wynika, że celem treningu będzie:

  • stabilizacja kręgosłupa
  • kształtowanie mięśni głębokich,
  • wzmocnienie obręczy barkowej,
  • poprawa motoryki górnej części ciała,
  • poprawa mobilności
  • kształtowanie i wzmacnianie tricepsu.

Zobaczcie, jak wiele partii mięśni można przećwiczyć w 5 minut!

A do treningu są potrzebne: mata, guma oporowa.

Resztę informacji znajdziecie w filmie! Jedziemy!

Podziel się artykułem:

[Sassy_Social_Share]