Filtruj:

Minut(ek) 5 odc. #3 – brzuch i boczki

Przychodzę do Was z kolejnym odcinkiem programu Tylko 5 minut(ek) #3. Zanim na dobre ruszy moja platforma treningowa, a Wy będziecie się pocić przy Express Shape, zróbcie szybki trening. 5 minut znajdzie nawet najbardziej zapracowana osoba na świecie!

Już widzę jak niektórzy z Was zaczynają narzekać. Tylko 5 minut(ek)! Bez sensu, szkoda się przebierać w strój do ćwiczeń. Jeśli śledzicie mojego vloga i bloga, wiecie, że w mim słowniku nie ma wyrażenia „nie warto ćwiczyć”. Nawet 5 minut dziennie daje efekty, o ile w pełni zaangażujecie się w trening. No i wiecie, jaki trening wybrać na te 5 minut(ek) – wiadomo, interwały, które czynią cuda.

W dzisiejszym odcinku serii Tylko 5 minut(ek) będziecie razem ze mną pracować nad boczkami i brzuchem. Zanim jednak przejdziecie do treningu chciałabym Wam uświadomić jedną rzecz:

Żadne „brzuszki” nie spalą oponki, która jest umiejscowiona wokół pępka.

Jeśli przez całe lata byliście leniwymi bułami i cóż, przybraliście znacznie na wadze to Wasza „oponka” nie zniknie jeśli jak szaleni zaczniecie wykonywać „brzuszki”. Tłuszcz zgromadzony w trzewnej części organizmu znika najwolniej. Musicie być tego świadomi, bo inaczej stracicie motywację do ćwiczeń.

Przypominam, że jeżeli nie jesteście pewni swego stanu zdrowia lub macie wątpliwości, czy trening interwałowy jest dla Was, skonsultujcie się z lekarzem lub fizjoterapeutą. Pamiętajcie, warto wykonać rozgrzewkę przed treningiem.

A teraz do rzeczy.

Trening 5 minut(ek)

Na dzisiejsze 5 minut(ek) będzie Wam potrzebna mata i woda. Sam trening składa się z następujących ćwiczeń

  • mountain climbers,
  • windmill.

Każde ćwiczenie będzie trwało 30 sekund, a przerwa między nimi wyniesie 5 sekund. Nawadniajcie się, bo chociaż trening jest krótki, wyciśnie z Was siódme poty! Oczywiście, jeśli masz czas i ochotę, możesz powtórzyć tę pieciominutówkę.

Po treningu porozciągajcie się przez chwilę, wyciszy to Wasze mięśnie i akcje serca. Zjedzcie potem posiłek, w którym znajdzie się pełnowartościowe białko.

Pamiętajcie, że lepiej ćwiczyć 5 minut dziennie niż 0 minut.

Podziel się artykułem:

[Sassy_Social_Share]