Filtruj:

Skuteczne ćwiczenia na pośladki

Z mojego ostatniego wpisu wiesz, że możesz wykonywać skuteczne treningi w domu. Wiesz też, że do tego ważne jest wyrobienie w sobie nawyku ćwiczenia i konsekwencji w treningach. Że ważna jest jakość treningu.

Dziś przychodzę z małym przeglądem ćwiczeń na pośladki, które są niezwykle skuteczne. Ich dodatkowym atutem jest to, że możesz wykonać je w domowym zaciszu. Wspaniale, prawda?

O tym, że mięśnie pośladków są ważne, pisałam wielokrotnie. Przypominam: są to mięśnie odpowiedzialne za postawę i mobilność naszych stawów.

Skuteczne ćwiczenia – przegląd

Backward lunge

Innymi słowy wypada w tył. Ćwiczenie niezwykle skuteczne – i wbrew pozorom – dosyć wymagające. Jego niezwykłym atutem jest to, że możesz je robić w wielu kombinacjach, a z których najbardziej wymagającą jest lunge jump.

Step up

Wejście na podwyższenie i zejście z niego. Znów wiele możliwości łączenia (np. odchylanie jednej nogi w bok, tak jak to robię na filmie). Step up jest bardzo dobrym ćwiczeniem na dolną część ciała.

Side plank kick

Ćwiczenie dynamiczne, które angażuje do pracy wiele grup mięśniowych. Side plank kick nie tylko kształtuje mięsień pośladkowy średni, ale również mięśnie skośne brzucha. Oprócz tego wpływa na stabilizację łopatki.

Monster walk

Zwany pieszczotliwie „monsterkiem”. Ćwiczenie wygląda niegroźnie, ale gwarantuję, że poprawnie wykonane sprawi, że mięśnie pośladków będą płonąć (żarcik). Zwłaszcza, jak wykorzystasz do tego gumę mini band.

Pendulum

Zaangażuje mięsień pośladkowy średni. Ćwiczenie niełatwe, ale skuteczne.

Kick back

Jedna z moich podopiecznych nazywa je „łyżwiarzem”. Łatwe, nie wymaga wiele przestrzeni (możesz je zrobić nawet w kuchni), a jeśli dołoższ do niego gumę oporową, to twój mięsień pośladkowy wielki będzie bardzo kształtny. Jak masz ochotę kick back możesz wykonać w klęku podpartym Wtedy to już nie jest „łyżwiarz”.

Single leg bridge

Świetne ćwiczenie – nie tylko skuteczne na pośladki, ale również na tylną część ud.

Single lunge jump to lunge jump

Nasze pośladki lubią, gdy trenujemy razem z nimi mięśnie im pokrewne. Na przykład mięśnie nóg.

Przedstawione ćwiczenia bardzo często implementuję w programach treningowych dostępnych w programie Express Shape na mojej platformie.

Podziel się artykułem:

[Sassy_Social_Share]