Filtruj:

Szybsze chudnięcie jest możliwe

Szybsze chudniecie jest możliwe. Nie, nie mam zamiaru sprzedać Wam suplementu „10 kg w 10 dni”. Wszyscy wiemy, że suple nie działają w ten sposób, czasami działają na zasadzie efektu placebo. Dziś chciałam Wam też opowiedzieć o zasadzie, którą warto wdrożyć, jeśli chcecie stracić na wadze szybciej.

Mam na myśli „Zasadę Pareto”. Inne jej nazwy to „Zasada Pareta „lub „Zasada 80/20”. Być może już o niej słyszeliście na różnorodnych szkoleniach czy kursach. Jeśli jej nie znacie to już tłumaczę, na czym polega. Otóż – w przybliżeniu – chodzi o to, że 20% nakładów i wysiłku odpowiada za 80% osiąganych efektów. Pewnie mi zaraz powiecie: „Zaraz, zaraz -Magda, to zasada dotycząca ekonomii, jak ma ona umożliwić szybsze chudnięcie?”

Ależ może. Zasadę tę można odnieść do niemal każdej dziedziny życia. Z dziesięciu sukienek, które mają w szafie kobiety najcześciej noszą dwie. Mężczyźni mają dwa ulubione t-shirty, które wybierają spośród dziesięciu. Podobnie jest ze znajomościami – na dziesięć osób tylko dwie będą naprawdę bliskie.

Zasada Pareto mówi po prostu, w co warto inwestować: czas, pieniądze, energię. Uczy dobry wyborów, przynoszących oczekiwane efekty. Tym samym, stosując ją w drodze do szczupłej sylwetki, szybsze chudnięcie staje się możliwe. Jednocześnie uświadamia, że świat jest niesprawiedliwy.

Chudnięcie a zasada Pareto

Musicie rozważyć, czy nie poświęcacie zbyt wiele uwagi i pieniędzy rzeczom, które nie działają. Nie pomagają Wam stracić na wadze, za to pięknie wysysają pieniądze z portfela. Zastanówcie się, co tak naprawdę przyczynia się do tego, by chudniecie działało.

Nie dam Wam recepty na to, co macie robić. Możecie skorzystać z mojego doświadczenia na temat zdrowego stylu życia. Zwrócę jednak uwagę na to, w jaki sposób można wdrożyć zasadę Pareto do swojej walki o szczupłą sylwetkę.

  • ćwiczysz, ale jadasz kiepsko lub podjadasz – to sabotuje efekty treningów;
  • odżywiaj się, a nie zasilaj organizm pożywieniem;
  • inwestuj w sen i spontaniczną aktywność fizyczną,
  • nie ćwicz przez 2 godziny dziennie 7 razy w tygodniu, ćwicz 15 minut codziennie, najlepiej korzystając z treningów HIIT – na mojej platformie znajdziesz 8 tygodniowy kurs z rozpiską na każdy dzień.

Więcej znajdziesz we vlogu.

Podziel się artykułem:

[Sassy_Social_Share]